سه‌شنبه, 25 تير 1398
  • ساعت : ۹:۲۵:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ 
  • کد خبر : ۴۶۳۲
وین بهترین شهر جهان در سال 2018 شد
حمل‌ و نقل‌ عمومی رویایی برای بهترین شهر جهان
شهر وین اتریش به‌واسطه داشتن سیستم حمل‌ونقل عمومی پیشرفته و بی‏ نظیر، از سوی اکونومیست به‌عنوان بهترین شهر برای زندگی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.
به گزارش «اخبار خودرو​»،  در رتبه‌بندی امسال بهترین شهرهای جهان برای زندگی که هر سال از سوی مجله اکونومیست لندن انجام می‏شود، شهر ملبورن استرالیا پس از آن‌که هفت‌سال به‌عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی معرفی می‏شد، امسال جایگاه خود را به وین پایتخت اتریش داد.  
 
طبق این رتبه‌بندی که هرسال منتشر می‌شود، ۱۴۰شهر مختلف جهان باتوجه به عوامل گوناگون ازجمله ثبات سیاسی‌واجتماعی، میزان جرم‌وجنایت، سطح آموزش و دسترسی به مراقبت‏های بهداشتی مورد بررسی قرار می‏گیرند. در این رتبه‌بندی‌ها، شهر منچستر انگلیس بیشترین سطح پیشرفت را داشته و با صعود ۱۶‌رتبه‌ای، به جایگاه سی‌وپنجم رسیده است. کارشناسان علت صعود منچستر به این رتبه را بهبود وضع امنیت در این شهر عنوان کرده ‏اند.
 
در این رتبه‌بندی، شهر تهران با رتبه۱۲۸، آبیجان در ساحل‌عاج، هانوی در ویتنام و بلگراد در صربستان بیشترین سطح پیشرفت را در پنج سال گذشته از نظر فراهم کردن امکانات شهرنشینی برای زندگی داشته ‏اند.
 
اما نکته مربوط به خودرو در این گزارش آن است شهرهای بزرگ مانند نیویورک در آمریکا، لندن در انگلیس و پاریس در فرانسه به علت بحران در حمل‌ونقل عمومی نتوانسته‏اند رتبه بالاتری را کسب کنند اما درمقابل، شهر وین به‌دلیل داشتن نقطه‌قوت در این حوزه توانسته است بهترین شهر برای زندگی در جهان شود.
 
حمل‌ونقل  عمومی در وین  
 
وضعیت حمل‌ونقل درون‌شهری در وین را می‏توان با سه کلید واژه «قانونمند» و «مطمئن» و «بسیار راحت» توصیف کرد.
ادامه مطلب:http://www.donyayekhodro.com
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0