سه‌شنبه, 25 تير 1398
  • ساعت : ۱۰:۲۰:۵۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ 
  • کد خبر : ۴۶۱۷
مدرن ترین تكنولوژی های سیستم حمل و نقل عمومی
اتوبوس استرادلینگ چین (traffic-straddling bus)
توسعه‌دهندگان چینی پروتوتایپی از اتوبوس استرادلینگ چین مرتفع را ساختند. طراحی این اتوبوس برقی به گونه‌ای است که ماشین‌ها به راحتی از زیر آن رفت و آمد می‌کنند و در هنگام توقف آن جهت تخلیه یا سوار شدن مسافر، نیازی به توقف در پشت اتوبوس نخواهند داشت. عرض این اتوبوس به اندازه دو لاین از جاده است و می‌توان با ترکیب 4 اتوبوس و
توسعه‌دهندگان چینی پروتوتایپی از  اتوبوس استرادلینگ چین  مرتفع را ساختند و آن را جهت انجام آزمایش، به یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های چین بردند.
 طراحی این اتوبوس برقی به گونه‌ای است که ماشین‌ها به راحتی از زیر آن رفت و آمد می‌کنند و در هنگام توقف آن جهت تخلیه یا سوار شدن مسافر، نیازی به توقف در پشت اتوبوس نخواهند داشت. عرض این اتوبوس به اندازه دو لاین از جاده است و می‌توان با ترکیب 4 اتوبوس و چسباندن آنها به یکدیگر، 1200 تا 1400 مسافر را به راحتی با آن جابجا کرد.
 مسافرین جهت سوار شدن به این اتوبوس یا پیاده شدن از آن به ایستگاه‌های مخصوصی می‌روند. سازندگان اتوبوس استرادلینگ ادعا می‌کنند که این اتوبوس تا 5 برابر به‌صرفه‌تر از دیگر تکنولوژی‌های حمل و نقل شهری بوده و به همین مقدار نیز نسبت به متروهای زیرزمینی اقتصادی‌تر است.
بقیه مطلب:
 http://www.parsnaz.com/امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.5.0
    V5.3.5.0