جمعه, 10 تير 1401
  • ساعت : ۱۱:۲۴:۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ 
  • کد خبر : ۶۷۴۳
اخبار اتوبوسرانیهای شهری در هفته‌ای كه گذشت
مهم‌ترین رویدادهای اتوبوسرانی های شهری در هفته گذشته را در این بسته خبری بخوانید.

تهران

علیرضا زاکانی شهردار تهران: امروز در جلسه هیات های عالی رتبه اقتصادی و تجاری ایران و روسیه، درباره توسعه حمل و نقل عمومی، تأمین واگن و اتوبوس، آلودگی هوا و انتقال تکنولوژی‌های پسماند، گفت و گوهای خوب و رو به جلو انجام شد.

استقرار اتوبوس در ۱۵ نقطه شهر برای برگزاری مراسم اجتماع بزرگ خانوادگی «سلام فرمانده»

 

اردبیل

ایرنا؛ صفری شهردار اردبیل از افزایش ۶۰ دستگاه اتوبوس به مجموع ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اردبیل خبر داد و گفت: تا شهریور ماه این دستگاه‌ها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شده و مورد استفاده مردم قرار می‌گیرد.

 

زنجان

ایرنا؛ منصور مرادلو رییس شورای اسلامی شهر زنجان از عقد قرارداد برای تأمین ۳۶ دستگاه مینی بوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر این ۳۶ دستگاه مینی بوس، ۱۸ دستگاه اتوبوس نیز به ناوگان حمل و نقل عمومی زنجان اضافه می شود.

ایسنا؛ فیروزفر، شهردار زنجان : شهرداری زنجان از محل اوراق مشارکت اقدام به اضافه کردن خودرو کرد و با توجه به شرایط  به سمت خرید مینی‌بوس سوق پیدا کردیم و بدنه ۸ مینی‌بوس در خط تولید بود و با تعامل امسال تحویل داده خواهد شد و طی یک ماه آینده اقلام تهیه و قبل از موعد قرارداد تعدادی مینی‌بوس تحویل داده خواهد شد. در فاز اول ۱۰ مینی‌بوس تحویل می‌دهیم.

وی همچنین به جمع‌آوری ایستگاه‌های وسط خیابان نیز اشاره کرد و گفت: جمع‌آوری مورد توجه قرار گرفت و بعد از مطالعات اتوبوس‌ها را چپ ‌در کردیم. در روزهای آینده با آماده شدن همه اتوبوس‌ها با جمع کردن معبرها مشکل برطرف خواهد شد.

 

یزد

روابط عمومی سازمان حمل و نقل بار مسافر شهرداری یزد از افزایش ۲۷ درصدی نرخ کرایه خطوط اتوبوسرانی در این شهر خبر داد. این افزایش قیمت طبق مصوبه شورای اسلامی شهر یزد از شنبه هفتم خردادماه اعمال می شود .

بر طبق مصوبه یاد شده تمام خطوط داخل شهر با استفاده از اتوبوس و مینی‌بوس‌های سازمانی و خصوصی با کارت یک هزار و ۴۰۰ تومان و بدون کارت ۲ هزار و ۵۰۰تومان تعیین شد.

تعداد اتوبوس‌های خطوط اتوبوسرانی شهر یزد ۱۷۰ دستگاه اتوبوس  و ۲ دستگاه مینی بوس اعلام شده است .

 

ارومیه

ایسنا/ رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه: نرخ‌های جدید کرایه ناوگان حمل و نقل مسافر درون شهری اعم از تاکسی، اتوبوس، آژانس‌های تلفنی و مینی‌بوس‌ها از روز سه شنبه ۳ خرداد ماه تغییر یافته است.

به گفته وی تعرفه جدید کرایه‌ها توسط کارشناسان فنی و اجرایی در سامانه کارت بلیت اتوبوس‌های شهری بروزرسانی شده و با نصب برچسب در ورودی‌های اتوبوس‌ها و تابلوهای موجود در ایستگاه‌های تاکسی و همچنین با توزیع دفترچه  تعرفه های جدید  مسیرها با قیمت‌های مصوب به تاکسیرانان و شهروندان اطلاع‌رسانی شده است،همچنین تعرفه‌های مذکور  در سایت سازمان نیز درج شده است.

به گفته سعیدآبادی نرخ جدید کرایه اتوبوس‌ها در مسیرهای شهری با کارت بلیت  ١۵٠٠٠ ریال، کرایه نقدی ٢٠٠٠٠ ریال، تاکسی‌ها نیز حداقل کرایه ٢٠٠٠٠ ریال بوده و در خصوص بقیه مسیرها نیز تغییرات به تبع وضعیت خطوط و  مسیرها خواهد بود.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0