جمعه, 10 تير 1401
  • ساعت : ۱۴:۵۸:۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ 
  • کد خبر : ۶۷۴۰
    /  2
عضو شورای شهر همدان مطرح کرد:
ضرورت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و اتوبوس‌های سازگار با محیط زیست در همدان
با شرایط موجود و افزایش خودروها شاهد آلودگی‌های زیست‌‌محیطی و ترافیک سطح شهر هستیم و بر این اساس نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس‌های سازگار با محیط زیست امری ضروری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علی رحیمی‌فر صبح امروز در جلسه کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان ضمن تشکر از اقدامات سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اظهار کرد: در راستای ملاحظات و صیانت از محیط زیست و صرفه‌جویی در سرمایه‌های تجدیدناپذیر توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری است.

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش مصرف انرژی، محدود بودن منابع طبیعی، حرکت در راستای طرح توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و نیل به سمت عدالت شهروندی  و حفظ و صیانت از منابع و سرمایه‌های تجدیدناپذیر باید به سمت توسعه حمل و نقل عمومی انبوه بر سبک مثل «بی آر تی» یا «ال ار تی» در شهر همدان حرکت کرد.

این عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه برای کاهش و رفع آلودگی هوا، قطعا توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی حمایت مسئولان را می‌طلبد گریزی به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به همدان زد و تاکید کرد: شهرداری باید از این فرصت برای جذب اعتبارات و تسهیلات استفاده کند و پیشنهاد جذب تسهیلات قرض‌الحسنه برای نوسازی تاکسی‌ها را داشته باشد.

وی به افزایش روز افزون خودرو و متعاقب آن مشکلات ترافیک شهری اشاره کرد و یادآور شد: با شرایط موجود و افزایش خودروها شاهد آلودگی‌های زیست‌محیطی و ترافیک سطح شهر هستیم و بر این اساس نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس‌های سازگار با محیط زیست امری ضروری است.

http://fna.ir/1pbv71

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0