چهارشنبه, 5 آبان 1400
  • ساعت : ۱۰:۴۲:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ 
  • کد خبر : ۶۲۸۲
راه اندازی سرویس اتوبوس برای واكسیناسیون كرونای سالمندان در پایتخت تایلند
پایتخت تایلند یک سرویس آزمایشی اتوبوس برای رساندن واکسن کرونا به سالمندان و گروه‌های آسیب‌پذیر در بانکوک به راه انداخت تا سرعت کارزار واکسیناسیون را بالا ببرد.

به گزارش سرویس علم و فناوری برخط نیوز به نقل از همشهری - رویترز انتشار سویه ی بسیار واگیر دلتای کرونا در تالیند باعث شده است این کشور که با بدترین شیوع کرونا از ابتدای پاندمی تاکنون روبرو شود.

دولت محلی بانکوک در تلاشی برای رساندن واکسن به کسانی که رفتن به مسافت های دور از خانه هایشان برایشان مشکل است، یک اتوبوس مجهز به تیم واکسیناسیون سیار را به راه انداخته اند.

مانات فومکلاهان ۵۸ ساله ساکن بانکوک که نخستین دوز واکسنش را در این اتوبوس دریافت کرد و روی صندلی چرخدار حرکت می کند، گفت: «من واقعا نمی توانم به راه های دور بروم، برای من ممکن نیست، اما این سرویس کار من را بسیار آسانتر کرده است.»

بوسناک سواناکیج، یک ساکن دیگر بانکوک که ۲۲ ساله است، نیز بر مزایای استفاده از این اتوبوس تاکید کرد. او گفت: «من جز گروه پرخطر هستم و در منطقه قرمز از لحاظ شیوع در بانکوک زندگی می کنم، بنابراین برای من راحت تر است در محله خودمان واکسن را دریافت کنم.»

فرماندار بانکوک گفت هنگامی که این روند کار تثبیت شود، این اتوبوس باید بتواند هر روز به نقاط متفاوت شهر برود و شمار بیشتری از گروه های واکسیناسیون سیار را به محله ها برساند.

آسوین کوانموانگ خطاب به مردی که در منتظر واکسیناسیون درون اتوبوس بودند، گفت: «این اولین اتوبوس در نوع خود.. ما در حال آماده کردن شمار بیشتری از این اتوبوس ها هستیم.»

به گفته آسوین هر اتوبوس فقط نیاز به پنج یا شش نفر برای انجام کارهایش دارد- راننده، سه پرستار که واکسن ها را تزریق می کنند و تا دو نفر دیگر برای ثبت اطلاعات. او گفت با هر کدام از این اتوبوس ها می توان بیش از ۱۰۰۰ نفر را در روز واکسینه کرد.

تایلند نسبت به کشورهای همسایه اش در آسیای جنوب شرقی شروع کندتری در برنامه واکسیناسیونش داشته اشت. حدود ۱۶.۵ درصد از جمعیت ۷۲ میلیون نفری این کشور تا به حال کاملا واکسینه شده اند.

این کشور بیش از ۱.۳ میلیون عفونت کرونا را گزارش شده و بیش از ۱۳۵۰۰ مرگ ناشی از آن را گزارش کرده است که اغلب آنها مربوط به پس از ماه آوریل (فروردین) هستند.

لینک خبر:

https://www.barkhat.news/technology

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.6.0
    V5.5.6.0